Indywidualne Mistrzostwa Okręgu w Wędkarstwie Spinningowym Seniorów i Juniorów - komunikat nr 1

Okręgowy Kapitanat Sportowy  informuje, że w dniach 9-10 września 2017 r. organizuje na zbiorniku Turawa Indywidualne Mistrzostwa Okręgu w Wędkarstwie Spinningowym w kategorii Seniorów i Juniorów. W zawodach biorą udział wszyscy członkowie Okręgu PZW Opole, zgłoszeni przez Koła i Kluby, którzy wzięli udział w zawodach o Mistrzostwo Koła lub Klubu traktowanych jako zawody eliminacyjne. Zawody odbędą się zgodnie z Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego (patrz zakładka na stronie  OKS). Prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna.
          Zgłoszenie do zawodów (imię i nazwisko, klub lub koło, i obowiązkowo nr. tel. zawodnika) wraz z protokołem Mistrzostw Koła/Klubu należy przesłać na adres     sport@pzw.opole.pl  w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 sierpnia 2017 r. Po tym terminie lista uczestników z rozlosowaną obsadą jednostek ukaże się na stronie internetowej Okręgu PZW, a zbiornik zostaje zamknięty do odbywania treningów przez zgłoszonych zawodników pod groźbą dyskwalifikacji w Mistrzostwach.

Zawody rozegrane zostaną zgodnie z „Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego”.

Zbiórka i potwierdzenie zgłoszenia zawodników w Biurze Zawodów do godz. 6.00Ośrodek „Rybaczówka”  w Turawie.

Sędzią Głównym zawodów będzie kol. Antoni Żak

Ze względu na prawidłowe przygotowanie organizacyjne zawodów, prosimy o przestrzeganie wyżej wymienionego terminu zgłoszenia.

I.  Zasady sportowe

1. Zawody zostaną przeprowadzone w oparciu o aktualne przepisy zawarte w „Zasadach organizacji sportu wędkarskiego w PZW”.
  2. Zgodnie z „Zasadami organizacji sportu wędkarskiego” część III.2. pkt 5.3 i 5.5 organizator na podstawie zgłoszeń zawodników przeprowadzi losowanie obsad jednostek pływających i numerów łodzi na osiem dni przed zawodami, a lista wylosowanych obsad zostanie umieszczona w formie komunikatu na stronie internetowej Okręgu PZW Opole. Jednostki pływające zawodnicy zabezpieczają w porozumieniu ze sobą we własnym zakresie, przy czym w przypadku sporu, o wyborze jednostki decyduje zawodnik będący wyżej w okręgowej klasyfikacji „Wędkarz Roku” na bieżący rok.
  3. Wybrane przez obsady łodzie lub pontony ze sztywną podłogą muszą mieć długość minimum 3,60 m, oraz obowiązkowo wyposażone winny być w kapoki i kotwicę. Jednostki te należy dostarczyć na miejsce zawodów w wyznaczonym przez organizatora czasie ujętym w harmonogramie zawodów.  O dopuszczeniu jednostek pływających do zawodów decydować będzie komisja techniczna powołana przez Sędziego Głównego.
  4. Łodzie muszą być dostarczone do dyspozycji organizatora w dniu zawodów do Ośrodka „Rybaczówka” do godz. 5:45 celem naklejenia numerów na łodziach .
  5. Przypominamy, że do klasyfikacji każdy zawodnik zgłasza 15 ryb, a zawodnik musi posiadać siatkę do przetrzymywania ryb w dobrej kondycji.
  6. Imiennego zgłoszenia ekip należy dokonać wyłącznie w formie elektronicznej na adres sport@pzw.opole.pl . Przy nazwisku należy podać numer telefonu. Inne formy dokonania zgłoszenia nie będą uwzględniane.
  7. Start na oba sektory odbędzie się z Ośrodka „Rybaczówka” w Turawie.
  8. Miejsca ewentualnego wypożyczenia łodzi przez wylosowane obsady :

- RYBACZÓWKA – ośrodek PZW – tel. 795 155 292

- Ośrodek SYRENKA – tel. 602 488 917

- Koło Ozimek – tel. 664 743 560

Organizatorzy przewidują możliwość przeprowadzenia przed i w czasie zawodów

badań wytypowanych zawodników za pomocą alkomatu.

Juniorzy startujący w zawodach będą wędkować

wyłącznie na łodzi z sędzią, za zgodą pisemną opiekuna prawnego

oraz mieć założone kamizelki ratunkowe:

pod rygorem dyskwalifikacji (nie dopuszczenia do zawodów) !!!

Przypominamy: zawodnik może zostać zdyskwalifikowany za stawienie się na zawody w niepełnej dyspozycji psychofizycznej lub używanie środków zmniejszających tę dyspozycję w czasie trwania zawodów.

UWAGA!!! KAŻDY ZAWODNIK POTWIERDZA SWOJE UCZESTNICTWO PODPISEM

NA LIŚCIE STARTOWEJ W SEKRETARIACIE ZAWODÓW w godz. od 5.30 do 6.00

Program zawodów:

09.09.2017 r. – sobota – I tura – Turawa – Ośrodek „Rybaczówka”

Do godz. 6:00         - potwierdzenie zgłoszeń w Biurze Zawodów

6:00 - zbiórka zawodników, otwarcie zawodów,

6:15                 - odprawa techniczna, komputerowe losowanie numerów startowych

zawodników, losowanie sektorów,

7:00                - wypłynięcie na sektory z miejsca wyznaczonego przez organizatora

co 30 sekund od numeru najniższego łodzi do najwyższego,

7:30 – 12:30   - zawody dla juniorów,

7:30 – 13:30   - zawody dla seniorów,

13:30 – 15:00 - obliczanie  i ogłoszenie wyników I tury Mistrzostw.

10.09.2017 r. – niedziela – II tura – Turawa – Ośrodek „Rybaczówka”

6:00                    - zbiórka zawodników,

6:30                    - wypłynięcie na sektory z miejsca wyznaczonego przez organizatora

co 30 sekund od numeru najwyższego łodzi do najniższego,

7:00 – 12:00       - zawody dla juniorów,

7:00 – 13:00       - zawody dla seniorów,

13:00 – 15:00     - obliczanie wyników,

15:15                  - ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów, uroczyste zakończenie Mistrzostw.

Organizator zawodów w zależności od warunków zastrzega sobie prawo zmian

w harmonogramie i regulaminie zawodów.

Okręgowy Kapitanat Sportowy

Pliki do pobrania