Komunikat organizacyjny – zawody I tury Mistrzostw Okręgu 2024 w Wędkarstwie Feederowym

Okręgowy Kapitanat Sportowy informuje, że zgodnie z Kalendarzem Imprez Sportowych na 2024 r. organizuje dnia 28 kwietnia 2024 r. na kanale rzeki Odry w miejscowości Zwanowice, 1 turę Mistrzostw Okręgu w Wędkarstwie Feederowym.

Zbiórka i potwierdzenie zgłoszenia zawodników w Biurze Zawodów do godz. 7:00, koło śluzy „Zwanowice” – teren oznakowany. W zawodach mogą brać udział wszyscy członkowie Okręgu PZW Opole, zgłoszeni przez Koła i Kluby. Zawody rozegrane zostaną zgodnie z „Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego" część 7 – Regulamin Zawodów w Wędkarstwie Feederowym.

Każdy zawodnik musi posiadać pojemnik na ryby gatunków nierodzimych.

Prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna.

Zgodnie z uchwałami ZO z dnia 24.02.2024 r. nr 6 i 36, od uczestników będą pobierane opłaty startowe. Opłatę startową w wysokości 60,00 złotych od zawodnika i 30,00 zł od osoby towarzyszącej, należy dokonać poprzez przelew bankowy (mogą wpłacać zarówno koła/kluby, jak i indywidualnie sami zawodnicy) na konto:

Santander Bank Polska S.A. 62 1090 2138 0000 0001 5699 5894

najpóźniej do dnia 22 kwietnia b.r. W tytule przelewu należy podać datę i nazwę zawodów oraz nazwiska zawodników, a jednocześnie zgłoszenia uczestników należy dokonać w formie elektronicznej na adres e-mail: sport@pzw.opole.pl poprzez podanie imienia i nazwiska zawodnika, trenera, osoby towarzyszącej, za których dokonywana jest wpłata oraz nazwę koła/klubu.

Po tym terminie lista uczestników ukaże się na stronie internetowej Okręgu PZW.

Zgłoszenie zawodnika do zawodów jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na umieszczenie jego nazwiska oraz wizerunku w relacjach z zawodów i na publikowanej liście startowej.

Program zawodów:
do godz. 7:00 – zgłoszenia w biurze zawodów. UWAGA!!! Każdy zawodnik potwierdza swoje uczestnictwo w sekretariacie zawodów własnoręcznym podpisem za okazaniem legitymacji członkowskiej z opłaconymi składkami za 2024 rok.

7:00 - Otwarcie zawodów
  7:15 -  Losowanie komputerowe,
  7:30 - dojście do stanowisk,
  8:00 - 1 sygnał, wejście na stanowiska
  8:25 -  2 sygnał 5 minut do kontroli zanęt i przynęt

8:50 -  3 sygnał – godzina przed nęceniem
  9:50 -  4 sygnał, nęcenie zanętą ciężką
 10:00 - 5 sygnał, oznacza rozpoczęcie zawodów
14:55 - 6 sygnał, pozostało 5 minut do końca zawodów
15:00 - 7 sygnał, koniec zawodów, ważenie ryb

16:00  - Ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów, zakończenie zawodów.

Organizator zawodów w zależności od warunków zastrzega sobie prawo zmian w harmonogramie i regulaminie zawodów.

Przypominamy: zawodnik może zostać zdyskwalifikowany za stawienie się  na zawody w niepełnej dyspozycji psychofizycznej lub używanie w czasie trwania zawodów środków zmniejszających tę dyspozycję.

Podobne wiadomości